Ke každé objednávce od nás dostanete hezký dárek.

Oblasti rozvoje dítěte

Dětský život je plný prvotních okamžiků novorozence
Děti poprvé prožívají nové dovednosti – vyslovují první slova, vidí, ochutnávají a hrají si s hračkami, které rozvíjí dětské dovednosti. Zároveň se učí novým věcem, rozumějí jim a dokážou každý den dělat víc. Prozkoumávají svůj svět v malých krocích, ale zároveň velmi rychle - získávají srdce svých rodičů a okolí. Chceme Vás vzít na životní cestu nejdůležitějšími vývojovými kroky, kterými každé dítě prochází v prvních 24 měsících života. Koneckonců, když víte, co se děje s Vaší malou radostí, můžete optimálně podpořit jejich vývoj - například pomocí našich nápaditých a věkově vhodných hraček pro rozvoj vědomostí a osobnosti.

 

Sociální dovednosti
Schopnost vypořádat se s prvními pocity a pocity druhých, porozumět jim - to vše jsou důležité milníky v emočním vývoji dítěte. Sdílení pozitivních prvních zkušeností a pocitů porozumění, bezpečí a důvěry s nejbližšími je pro dítě důležitým faktorem, který pomáhá dětem rozvíjet sociálně a emocionálně zdravé silné osobnosti pomocí herních světů, jako je například dětská hra Hape Domeček pro panenky a nebo Panenka Coco.

Přečtěte si více o rozvoji sociálních dovednostech dítěte.

 

Kognitivní vlastnosti
Vše, co dítě potřebuje, je jeho vlastní kognitivní schopnost rozpoznat a pochopit jeho prostředí a své vlastní já. Patří mezi ně myšlenkové struktury, porozumění jazyku, vnímání, řešení problémů a paměť. Všechny tyto oblasti se rozvíjejí pouze během prvních měsíců života a proto je potřeba je co nejdříve začít trénovat pomocí her rozvíjející dětské vědomosti.

Přečtěte si více o rozvoji kognitivních vlastnostech.

 

Vizuální vnímání
Když se novorozeně narodí již vidí, ale jeho zrak a pochopení vizuálních obrazů se teprve bude vyvíjet. V prvních několika týdnech života vidí novorozenci jen nesouměrné a většinou rozmazané obrazy, tváře a kontrasty, ale postupem času se tento smysl vyvíjí. U dětí tento proces vyžaduje vysokou úroveň svalové síly v oku a koordinaci.

Více o zrakovém vnímání u dětí

 

Jemné motorické dovednosti
Motorický vývoj dítěte lze rozdělit na vývoj hrubých motorických schopností, celkovou pohyblivost těla a jeho jemné pohybové schopnosti. Jemné motorické dovednosti zahrnují aktivity, které novorozenec provádí svými prsty, dotyky chodidel, a mimickými svaly v obličeji. Kojenci a batolata potřebují hodně času a praxe, aby se naučili tyto malé, přesné pohyby. Dokud nejsou schopni vědomě projevovat emoce jako je úsměv, nechuť, zloba či držet lžíci a nebo postavit hromádku herních bloků na sebe, tak musí znovu a znovu cvičit různé jemné motorické sekvence. A to současně vyžaduje velké množství síly a vůle to zkoušet znova a znova. Proto je potřeba poskytnout dětem dostatečnou škálu her a společně strávený čas. Ideální hrou pro rozvoj těchto dovedností jsou dřevěná puzzle.

Více o rozvoji motorických funkcí

 

Mobilita
Děti se už hodně pohybují v lůně. Převalují se, kopou nožičkami tak horečně, že to každá budoucí maminka cítí. Jakmile se narodí, zákony gravitace omezují jejich touhu se pohybovat. Tak se musí naučit ovládat své tělo a udržet rovnováhu. Plazení, lezení a zkoušení nových věcí je cestou k jejich prvním krůčkům.

Více o rozvoji pohybových dovedností dítěte

Akustické vnímání
Děti jsou schopny slyšet už v maminčině bříšku. Mohou vnímat svůj vlastní tlukot srdce. Děti mohou také slyšet zvuk a hlasy lidí vnějšího světa, než se narodí. Po narození se sluch neustále vyvíjí, proto se vyrábí hračky do kolíbky, které vydávají zvuky nebo třeba chrastítka. A v důsledku vnějších podnětů se mozek dítěte postupně učí zpracovávat různé typy informací, přiřazovat je k určitým lidem a situacím, aby se mohlo v budoucnu na svoje vjemy spolehnout.

Více o rozvoji sluchového vnímání dítěte

Sdílení
Kojenci a batolata se rodí se všemi dovednostmi, které potřebují k interakci se svým prostředím. Patří mezi ně mluvený jazyk, výrazy obličeje, gesta či řeč těla. To znamená, že se snaží mluvit různými způsoby s ostatními lidmi od narození. Což je velmi důležité, protože se kojenci snaží sdělit informace svému okolí o hladu, strachu či nepohodlí. Většinou rodiče chápou, co se jim jejich malé štěstí snaží říci, protože jejich zvukovým projevům či pohybům rozumějí takřka jako mluvenému slovu. Postupně se batolata učí mluvit a pomocí her rozvíjet svoje dovednosti. Vývoj jazyka dítěte trvá velmi dlouho. Ačkoliv děti mají od narození již všechny důležité předpoklady k mluvené řeči, tak se ještě musí naučit nová slova v mateřském jazyce a pochopit souvislost. Věk, kdy dítě vysloví první slovíčka se výrazně liší. Závisí především na úrovni vlastní slovní zásoby a dostatečného kontaktu s rodiči, kteří k němu promlouvají.

Více o rozvoji komunikace dítěte

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení