Ke každé objednávce od nás dostanete hezký dárek.

Vzdělávání dětí již v nízkém věku

Znáte to přísloví, že starého psa novým kouskům nenaučíte? Přesně takhle to funguje i u lidí. Dokud jsme mladí, učíme se novým věcem snadněji a o dost rychleji. Děti je potřeba již od narození neustále učit novým věcem. Komunikace a motorika jsou základními pilíři. Děti ale můžeme formou hry naučit o dost více!

Barvy a počítání je základ
Počítat do deseti, rozeznat modrou od červené nebo kombinovat kostičky s podobnou tématikou rozvíjí mentalitu dítěte a připraví ho na náročnější podněty, které se bude muset později naučit. Podpora mozkové aktivity je v tomto věku klíčová a rozhodne o jeho mentalitě ve vyšším věku. Samozřejmě nemůžeme od batolete očekávat, že z něj bude megamysl. Existuje ale spoustu her, které vaší ratolest zabaví a zároveň jim tyto naučné informace předá.

Kdy začít???
S těmito metodami je vhodné začít okolo prvního roku života. V této době je doporučeno začít s barvami. Nepleťte mu ale hlavu. Začněte s jednou barvou, nejčastěji červenou, která je pestrá a snadno rozeznatelná od jiných barev. O barvě se zmiňujte nepřímo a často, aby si jí dostalo dítě do podvědomí. Dokud si červenou dostatečně nedefinuje, nepřecházejte k jiné barvě.
Každé dítě je jiné a rozhodně ho nesmíte do ničeho tlačit. Čím víc se s nim ale budete snažit jednat jako se sobě rovným, budete lépe formovat jeho osobnost a mentalitu. Počítat do deseti se dítě může naučit ve dvou letech, ale klidně i až v 3,5. Každé dítě je individuální jedinec a nesmíte ho porovnávat s dětmi vaší sousedky, jejíž syn zvládne už počítat do dvaceti. Vše je to o nenuceném opakování pojmů, které si tak dostanou do podvědomí.
Čím starší jsou, tím se spíše můžete pouštět do komplikovanějších věcí. Tak například naučit dítě hodiny. Ve věku 6 let už děti přemýšlí nad tím proč a jak co funguje. To je ideální čas pro postupné zařazení znalosti hodin. Jedná se opět o dlouhý proces, který ale formou hry zvládnete.

Zábava na prvním místě! 
Ať už budete své děti učit zvířátka, dopravní prostředky nebo snad s ním brouzdat po mapě světa, pamatujte, že pokud ho to nebaví, netlačte na něj a hru odložte na pozdější věk.

Hračky vhodné pro vzdělávání:

 

Poznámka 2020-08-11 120206

Janod magnetická mapa světa
1 190 Kč

 

Poznámka 2020-08-11 120413

Dřevěné magnetky Vilac 
299 Kč

 

Poznámka 2020-08-11 120438

Haba magnetická hra Zvířátka na farmě
495 Kč

Poznámka 2020-08-11 120453Vilac Nauč se znát hodiny
685 Kč

Poznámka 2020-08-11 120509

 

Hape hra Hledej a počítej barvy
390 Kč

Poznámka 2020-08-11 120522

 

Hape hra Trio
360 Kč

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení