Ke každé objednávce obdržíte malý dárek.

Betzold Pěstovací box - žížaliště

Kód: B766972
Značka: Betzold
2 500 Kč
Skladem - ihned expedujeme
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Sledujte těžce pracující žížaly při práci
Jsou nenápadní, ale nesmírně důležití: ne příliš hezká zvířátka vylézající ze země za deštivého počasí. Ani mnoho dospělých si neuvědomuje, jak důležitý je přínos žížal pro náš ekosystém. Svou činností v podzemí zajišťují úrodnou půdu. Jedí si cestu skrz zemi a zanechávají za sebou dlouhé, hluboké tunely. Tím se půda uvolní a provzdušní a stane se úrodnější.


S tímto boxem mohou vaše děti sledovat zaneprázdněné žížaly při práci. Na vlastní kůži můžete zažít, jak se z pestře namíchaného organického materiálu stává humus, který je možné použít k plnění květináčů a zasetí semínek květin nebo bylin. Děti se učí o přirozeném koloběhu přírody a chápou, jak spolu vše souvisí.

Jak to celé funguje:

Do truhlíku navrstvěte různé druhy zeminy. Vhodná je hlína nebo oblázky, zemina, písek a shnilé listí nebo tráva.
Klidně použijte různobarevné vrstvy zeminy, budete tak moci lépe pozorovat míchání vrstev zeminy.
Poslední vrchní vrstvu tvoří listí nebo tráva a případně i cibulová slupka.
Najděte nebo kupte žížaly a vložte je do boxu.
Zatemněte box pomocí přiložených zásuvných panelů. Žížaly jsou velmi citlivé na světlo a aktivují se pouze ve tmě.
Chcete-li čas od času pozorovat, jednoduše destičky vyjměte.
Umístěte krabici se žížalami na chladné místo.
Po pár dnech mohou děti pozorovat změny: kdo odnesl listy a zbytky zeleniny, kde jsou tunely, jak vypadá země?
Po fázi pozorování žížaly opatrně vypusťte do přírody.
Po použití stačí box otřít vlhkým hadříkem a použít na další kolo.

Rozměr: 46 x 12 x 37 cm, váha 3,8 kg

Balení obsahuje: 

1 pozorovací box
2 zatemňovací panely
2 balíčky barevného písku
1 návod

Varování:
Používejte pod přímým dohledem dospělých.

Detailní informace

Jmenuji se Jana

Dobrý den!

Jmenuji se Jana a doufám, že se Vám zde líbí :) Jsem máma dvou dětí a vždy jsem se pro ně snažila vybírat kvalitní hračky, které by mé děti všestranně rozvíjely. A vlastně péče o mé děti mě dovedla až sem…. K myšlence založení e-shopu s kvalitními dřevěnými hračkami.

Hračky plní důležitou roli při vývoji dětí a pokud nechcete být doma hračkami zavaleni, je potřeba je velmi pečlivě vybírat. U hraček kladu důraz především na kvalitu, bezpečnost a funkčnost, zároveň mám ráda zajímavé designy, které děti upoutají a zabaví. Hračky každoročně vybírám z kolekcí ověřených značek, u kterých vím, že se za ně mohu 100% zaručit. Pokud si nejste jisti svým výběrem vhodné hračky, zavolejte mi na telefonní číslo uvedené v horní části stránky a já Vám ráda poradím.

ROZVOJ

První roky života jsou ty nejdůležitější pro správný rozvoj. Proto nabízíme hračky podporující mentální i fyzický rozvoj dítěte.

ZDRAVÍ

Velmi důležitá je také bezpečnost. Naše hračky jsou bezpečné a vyráběné z přírodních materiálů.

KVALITA

Spolupracujeme s nejlepšími světovými značkami. Proto si můžeme dovolit 100% záruku spokojenosti.

MOTORIKA & KOORDINACE

Pohyb jako takový rozvíjí motoriku, tělesnou koordinaci a výdrž. Zároveň podporuje rozvoj sebevědomí a sebedůvěry a má pozitivní dopad na sociální kompetence jako je ohleduplnost a schopnost spolupráce. Děti se mohou v rámci pohybu dozvědět mnohé o svém těle, vyzkoušet si své tělesné hranice a pokoušet se je posouvat. Kromě hrubé motoriky je nutné procvičovat s dětmi i jemnou motoriku, která má důležitou roli v pozdějším věku při učení.

KREATIVITA

Děti jsou samy o sobě od přírody velmi kreativní a milují kreslení, tvoření, výtvarné a hudební činnosti. Pokud chcete, aby Vaše dítko rozvíjelo své sociální, kognitivní a emoční vnímání, nabízejte jim co nejvíce různých podnětů a stimulů, kdy mohou nechat volný průběh své kreativitě a zároveň mohou používat různé materiály ke tvorbě.

STEM

Pozorujte, žasněte a především vyzkoušejte….. hračky označené STEM obsahují vždy něco z matematiky, informatiky, přírodních věd a techniky. Tyto hračky naprosto dokonale zaujmou dětskou přirozenou zvědavost a zároveň nabízí dostatek prostoru na vlastní objevy a zkoumání. Naše hračky jsou zaměřeny především na matematické dovednosti, pozorování přírody a objevování. Jejich předností je rozvoj logického myšlení, seznámení se s prvními počty a orientace v prostoru.

VNÍMÁNÍ & KOGNITIVITA

Vnímání okolního světa všemi vjemy, je důležitý předpoklad pro proces učení se, myšlení a jednání všeobecně. Díky tomu, že děti mohou cítit, osahat, ochutnat, vidět a slyšet různé podněty, prozkoumávají své okolí a vstupují s ním aktivně do kontaktu. Děti díky tomuto procesu získávají velké množství informací, které musí zpracovat, což stimuluje jejich kognitivní rozvoj, podporuje abstraktní myšlení a četné procesy učení. To vede děti k tomu, aby přemýšlely, kladly otázky a hledaly na ně odpověď. Pozorujte své děti, jak objevují svět a buďte jim jejich průvodcem.

EMOCE & SOCIÁLNÍ CHOVÁNÍ

Schopnost vypořádat se s vlastními pocity a pocity ostatních, mít pro druhé pochopení, umět nabídnout pomoc nebo útěchu … to jsou důležité milníky dětského vývoje. Pozitivní rané zkušenosti, které dítě získá na základě vzorů, které mu v každodenním životě nejen při hře ukazujeme, jsou důležitým předpokladem pro to, aby z dítěte vyrostla sociálně i emočně zdravá a silná osobnost.

KOMUNIKAČNÍ DOVEDNOSTI

Jazyk a komunikace jsou základem lidské interakce a všech myšlenkových procesů. Děti se učí jazyk, aby porozuměly samy sobě a dokázaly sdílet své potřeby a pocity. Pomocí komunikace si děti vyměňují své zkušenosti, zpracovávají zážitky a učí se nové věci. K rozvoji komunikačních dovedností velmi napomáhají školky a předškolní vzdělávací instituce, ale ze všech nejvíc můžeme rozvíjet komunikační dovednosti našich dětí především MY … RODIČE.

Detailní popis produktu

Box pro pozorování žížal označovaný jako Žížaliště. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pozorování přírody
Stem: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: